Voda a hubnutí – recepty

Je známo, že dostatečný příjem vody je jedním z nejdůležitějších faktorů hubnutí. Zejména, pokud ještě navíc sportujete. A příjem vody, s nejrůznějšími doplňky, napomáhá zbavit se nadbytečných kilogramů ještě efektivněji.

1. Voda s medem. 
Rozpusťte 1 čajovou lžičku tekutého medu ve sklenici chladné vody a nalačno vypijte. Pravidelné ranní pití takového nápoje vás zbaví pocitu hladu, ale přitom obohatí organismus o potřebné výživné látky a naplní vás energií.

2. Voda s citrónem. 
Smíchejte čerstvě vymačkanou šťávu z jedné půlky citrónu se sklenicí teplé vody. Můžete doplnit čajovou lžičkou medu. Pijte tuto směs před spaním nebo 30 minut před snídaní. Můžete rozemlít celý citrón (i se slupkou, pečlivě omytou) a tuto kaši během dne přidávat do vody. Takto připravený nápoj skvěle čistí organismus a napomáhá detoxikaci.

3. Voda se skořicí. 
Svařte 1 čajovou lžičku skořice (prášek), nechte přibližně 6 hodin louhovat a přeceďte. Pijte půl sklenice vody se skořicí vždy ráno a večer. Výborně čistí organismus a bojuje s nahromaděnými tukovými zásobami tím, že je štěpí. Voda se skořicí a s medem – to je nejen velmi užitečný, ale i mimořádně chutný nápoj vhodný pro hubnutí. Med, v takovém případě, doplňte do nápoje až těsně před vypitím.

4. Voda s mátou. 
Do vroucí vody dejte větvičku máty a nádobu odstavte. Nechte nápoj 15 minut louhovat. Tento lehký a aromatický nápoj zklidňuje nervový systém (podráždění této soustavy velice často vyvolává pocit hladu), zlepšuje trávení a neutralizuje toxiny.

5. Voda se zázvorem. 
Zalijte zázvor 200 ml studené vody, dejte do vodní lázně a ohřívejte až k varu. Poté ještě 10 až 15 minut pomalu prohřívejte na středním ohni. Vyndejte z vodní lázně a nechte pod pokličkou úplně vychladnout, aby se odvar dobře vylouhoval. Hotový výluh můžete skladovat v lednici v nádobě pevně uzavřené víčkem. Před upotřebením je třeba odvar zahřát na pokojovou teplotu nebo jen o málo vyšší. Odvar je možné přidávat i do bylinných čajů.

Už jste zkusily naší bezplatnou analýzu Vaší pitné vody? Případně se rovnou podívejte na naše produkty.  Zjistěte, jak na tom jste. Napište mi. Pavel Hobza